• Święty Mikołaj - biskup o miłosiernym sercu
          • Święty Mikołaj - biskup o miłosiernym sercu

          • KONKURS

            OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2022 dla rodzin z dziećmi oraz uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych

            Szanowni Państwo, zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Święty Mikołaj - biskup o miłosiernym sercu".

            Nagrody zostaną rozdane w trzech kategoriach wiekowych

            1. rodziny dzieci w wieku przedszkolnym;

            2. uczniowie szkół podstawowych w wieku klasy I-III;

            3. uczniowie szkół podstawowych w wieku klasy IV-VIII.

            W każdej kategorii:

            I nagroda - 2000 pln,

            II nagroda - 1000 pln,

            III nagroda - 500 pln.

            O KONKURSIE:

            1. Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, techniką zgodną z regulaminem, której tematem jest „Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu”.

            2. Zdjęcie (dobrej jakości) prezentujące pracę należy nadesłać w terminie do 27 października 2022 r. wypełniając elektroniczny formularz na stronie internetowej: www.konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl

            3. Organizator do dnia 13 listopada 2022 r. wyłoni w każdej kategorii prace, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu oceny prac konkursowych. Uczestnicy zostaną niezwłocznie powiadomieni o zakwalifikowaniu pracy do drugiego etapu i zobowiązani do przesłania oryginału pracy w nieprzekraczalnym terminie 22 listopada 2022 r. do sekretariatu konkursu: Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, ul. Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin.

            4. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 6 grudnia 2022 r. (godz. 15.00) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

             

        • Dzień Białej Laski w Lubaczowie
          • Dzień Białej Laski w Lubaczowie

          • "Miłość jest najwyższym sensem istnienia. 

            Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko. Kocha się za nic."  

            Ks. Jan Twardowski

            W dniu 6 października 2022 r.  na zaproszenie Pana Zygmunta Florczaka z Polskiego Związku Niewidomych Koło Lubaczów uczniowie z naszej szkoły wystąpili w programie artystycznym dla osób niewidomych i niedowidzących w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. W pięknej formie recytacji, przeplatanych piosenkami, młodzież nadała wyjątkowy klimat dzisiejszej uroczystości. Międzynarodowy Dzień Niewidomych zwany także Międzynarodowym Dniem Białej Laski przypomina nam o codziennych problemach osób z dysfunkcjami wzroku i ma również charakter edukacyjny. Wszystkim osobom z niepełnosprawnością narządu wzroku składamy najserdeczniejsze życzenia i życzymy nadziei, by nigdy nie wątpili w to, że mogą realizować swoje marzenia.

             Wystąpienie można obejrzeć pod adresem: 

            https://www.youtube.com/watch?v=n5D5Cxi-10Y 

        • Szkolny konkurs plastyczny
          • Szkolny konkurs plastyczny

          • „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

            Szkolny konkurs plastyczny

            „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

            I. Organizator

            Szkoła Podstawowa w Zalesiu

            II. Data i miejsce konkursu

            17 października 2022 r. (poniedziałek), Szkoła Podstawowa w Zalesiu, rok szkolny 2022/2023

            III. Rozstrzygnięcie konkursu:  19 października 2022r. (środa)

            IV. Cele konkursu:

            -popularyzacja wiedzy o życiu i świętości Jana Pawła II

            -propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania i kształcenia

            - kształtowanie wrażliwości artystycznej, wyrażanie własnych przeżyć  środkami plastycznymi

            V. Zasady uczestnictwa

            Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z klas: I- III oraz IV-VIII

            Konkurs plastyczny

            Uczniowie wykonują ilustrację w oparciu o wybrane hasła:

            Kl. I- III                                                                                                                                                                        Jan Paweł II- człowiek modlitwy                                                                                                                        Jan Paweł II- Patron rodziny                                                                                                                                                      

            Kl.IV-VIII                                                                                                                                                                          
            Jan Paweł II- Świętymi bądźcie                                                                                                                            Jan Paweł II- „Wstańcie, chodźmy!”                                                                                                                                                        

            Wymagania: blok techniczny A4  lub A3, technika dowolna (farby, kredki, pastele, kolaż, wyklejanka, szkic)

            VI. Kryteria oceny pracy plastycznej

            W  ocenie będzie brana pod uwagę: pomysłowość, kreatywność, samodzielność wykonanej pracy, estetyka.

            VII. Nagrody

            Nagrody rzeczowe otrzymają zwycięzcy za I, II, III miejsce oraz prace wyróżnione. Nagrody będą rozdane w terminie ustalonym przez dyrektora szkoły.

        • Wycieczka do Przemyśla
          • Wycieczka do Przemyśla

          • 29 września klasy IV- VIII uczestniczyły w wycieczce do Przemyśla. Celem wyjazdu była wizyta w jednostce wojskowej, która w tym dniu organizowała Dzień Otwartych Koszar. Przedsięwzięcie jak co roku odbyło się z okazji uroczystych obchodów święta 5. batalionu strzelców podhalańskich. Wspólne wyjście było okazją do poznania codziennego życia i służby wojskowej, a także sprzętu i uzbrojenia wojskowego. Dodatkową atrakcją była możliwość skosztowania pysznej wojskowej grochówki.   Końcowym punktem programu była projekcja filmu "Za duży na bajki" w kinie Helios.

            Pod koniec dnia wróciliśmy do Zalesia pełni niezapomnianych wrażeń.

        • Egzamin ósmoklasisty 2022/2023 – informacje dla rodziców
          • Egzamin ósmoklasisty 2022/2023 – informacje dla rodziców

          • UWAGA !!! Sposób organizacji i przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty w 2023 roku może zostać zmodyfikowany jeżeli będzie to konieczne ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego w związku z COVID-19.

             

            Szanowni Państwo!

            Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące organizacji tego egzaminu.

             

            Egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2022/2023 odbędzie się w dniach 23, 24 i 25 maja 2023 roku /odpowiednio wtorek, środa i czwartek/. Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy. Oznacza to, że każdy uczeń klasy VIII musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Egzamin odbywa się w formie pisemnej i składa się z trzech przedmiotów: języka polskiego w pierwszym dniu (trwa 120 minut), matematyki (100 minut) i języka obcego nowożytnego (90 minut).

            Egzamin sprawdza wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej w odniesieniu do przedmiotów egzaminacyjnych nauczanych w klasach I–VIII szkoły podstawowej. Jego wyniki są brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół średnich.

            Uczeń, który jest laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej wymienionej w wykazie olimpiad lub laureatem konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim i ponad wojewódzkim, organizowanych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, jest zwolniony z egzaminu z danego przedmiotu. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku. Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych mają pierwszeństwo podczas rekrutacji do wybranych szkół ponadpodstawowych.

            Ważne daty dotyczące egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2022/2023

            Do 28 września Dyrektor szkoły lub upoważniony przez niego nauczyciel zobowiązany jest do zapoznania uczniów i ich rodziców z możliwymi dostosowaniami warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty.

            Najpóźniej do 30 września rodzice (prawni opiekunowie) ucznia składają dyrektorowi szkoły pisemną deklarację dotyczącą przystąpienia do egzaminu z jednego z języków obcych nowożytnych, którego uczeń uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.

            Najpóźniej do 17 października Rodzice ucznia (dotyczy uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych) przedkładają Dyrektorowi szkoły opinię Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, w tym specjalistycznej, o specyficznych trudnościach w uczeniu się (jeżeli dokument nie był złożony wcześniej). Jeżeli dokument zostanie wydany przez Poradnię po tym terminie, należy go złożyć niezwłocznie po otrzymaniu.

            Najpóźniej do 17 października Rodzice ucznia składają Dyrektorowi szkoły zaświadczenie o stanie zdrowia ucznia wydane przez lekarza, uprawniające do dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu.

            Do 21 listopada Dyrektor szkoły przekazuje rodzicom ucznia pisemną informację o sposobie dostosowania warunków lub form przeprowadzania egzaminu przyznanych uczniowi przez radę pedagogiczną. Najpóźniej do 24 listopada rodzice składają oświadczenie o korzystaniu albo niekorzystaniu ze wskazanych sposobów dostosowania warunków lub formy przeprowadzania egzaminu. Jeżeli konieczność dostosowania warunków i form egzaminu nastąpi po 21 listopada – Dyrektor szkoły niezwłocznie zawiadamia rodziców ucznia oraz Dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej o przyznanych przez radę pedagogiczną dostosowaniach.

            Do egzaminu w terminie dodatkowym (12, 13 i 14 czerwca 2023 roku) przystępuje uczeń, który nie przystąpił do egzaminu w terminie głównym z ważnych przyczyn losowych lub zdrowotnych.

            Zdający może sprawdzić wyniki, jakie uzyskał na egzaminie z każdego przedmiotu (zarówno wynik ogólny, jak i wynik za rozwiązanie każdego zadania) w systemie informatycznym ZIU dostępnym pod adresem : http://wyniki.edu.pl Login oraz hasło do logowania przekazuje zdającemu dyrektor szkoły, w której zdający przystępował do egzaminu ósmoklasisty. Wyniki będą udostępnione w ZIU 3 lipca 2023 roku od godziny 10.00. Do ZIU można się zalogować również za pomocą profilu zaufanego, e-dowodu lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

            Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty: 3 lipca 2023 r. Termin wydania uczniom zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty: 6 lipca 2023 r.

            Drodzy rodzice:

            Jeżeli Państwa dzieci zażywają stale leki i taka konieczność może się zdarzyć podczas egzaminu, to prosimy o dostarczenie dyrektorowi szkoły zaświadczenia od lekarza o konieczności przyjmowania leku oraz dostarczenie Dyrektorowi szkoły przed egzaminem przyjmowanego leku, najpóźniej do 22 maja 2023 roku do godziny 13.00.

            Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne na stronie internetowej CKE:

            https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/harmonogram-komunikaty-i-informacje/

            i OKE:

            https://www.oke.poznan.pl/cms,4837,informacje.htm

            Warto również odwiedzić stronę:

            https://www.nowaera.pl/egzaminosmoklasisty/co-o-egzaminie-osmoklasisty-powinni-wiedziec-rodzice

            DOSTOSOWANIE WARUNKÓW I FORM PRZEPROWADZANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY DO POTRZEB EDUKACYJNYCH I MOŻLIWOŚCI PSYCHOFIZYCZNYCH ZDAJĄCYCH

            1. Dostosowanie form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty polega na przygotowaniu odrębnych arkuszy egzaminacyjnych dostosowanych do potrzeb i możliwości zdających:

            a. rodzaju niepełnosprawności ucznia, posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność LUB

            b. potrzeb ucznia, któremu ograniczona znajomość języka polskiego utrudnia zrozumienie czytanego tekstu (dotyczy egzaminu z języka polskiego i matematyki) –na podstawie pozytywnej opinii rady pedagogicznej.

            2. Arkusze w dostosowanej formie są przygotowywane dla uczniów:

            a. z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera

            b. słabowidzących

            c. niewidomych

            d. słabosłyszących i niesłyszących

            e. z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim

            f. z afazją

            g. z niepełnosprawnością ruchową spowodowaną mózgowym porażeniem dziecięcym

            h. którym ograniczona znajomość języka polskiego utrudnia zrozumienie czytanego tekstu (dotyczy egzaminu z języka polskiego i matematyki)

            i. obywateli Ukrainy, których pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest uznawany za legalny na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2022 roku o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa

            j. z niepełnosprawnościami sprzężonymi

            k. z zaburzeniem widzenia barw.

            3. Dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty polega między innymi na:

            a. zminimalizowaniu ograniczeń wynikających z niepełnosprawności, niedostosowania społecznego lub zagrożenia niedostosowaniem społecznym ucznia

            b. zapewnieniu uczniowi miejsca pracy odpowiedniego do jego potrzeb edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych

            c. wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu specjalistycznego i środków dydaktycznych

            d. odpowiednim przedłużeniu czasu przewidzianego na przeprowadzenie egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów

            e. ustaleniu zasad oceniania rozwiązań zadań wykorzystywanych do przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty uwzględniających potrzeby edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne ucznia

            f. zapewnieniu obecności i pomocy w czasie egzaminu ósmoklasisty nauczyciela wspomagającego ucznia w czytaniu i/lub pisaniu lub specjalisty odpowiednio z zakresu danego rodzaju niepełnosprawności, niedostosowania społecznego lub zagrożenia niedostosowaniem społecznym, jeżeli jest to niezbędne do uzyskania właściwego kontaktu z uczniem i/lub pomocy w obsłudze sprzętu specjalistycznego i środków dydaktycznych.

            4. Dokumenty, na podstawie których przyznawane jest dostosowanie formy lub warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, to:

            a. orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność

            b. orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niedostosowanie społeczne lub zagrożenie niedostosowaniem społecznym

            c. orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania

            d. zaświadczenie o stanie zdrowia wydane przez lekarza

            e. opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, o specyficznych trudnościach w uczeniu się w tym z: dysleksją, dysgrafią, dysortografią, dyskalkulią

            f. pozytywna opinia rady pedagogicznej w przypadku uczniów:

            – objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną w szkole ze względu na trudności adaptacyjne związane z wcześniejszym kształceniem za granicą, zaburzenia komunikacji językowej lub sytuację kryzysową lub traumatyczną

            – cudzoziemców, którym ograniczona znajomość języka polskiego utrudnia zrozumienie czytanego tekstu.

             

        • WYWIADÓWKA
          • WYWIADÓWKA

          • Zapraszamy rodziców naszych uczniów na spotkanie (wywiadówkę) 27 września 2022 roku (wtorek) o godzinie 17.15. Spotkanie rozpocznie się od zebrania ogólnego rodziców z dyrektorem szkoły. Następnie odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów. Dodatkowo o godzinie 18:30 w salce gimnastycznej szkoły odbędzie się zebranie prezydium Rady Rodziców z udziałem przewodniczących klasowych rad rodziców.

            Oddział przedszkolny - sala numer 22

            Klasa I - sala numer 19

            Klasa II i III - sala numer 17

            Klasa IV - sala numer 101

            Klasa V - sala numer 20

            Klasa VI i VII - sala numer 100

            Klasa VIII - sala numer 16

        • Uroczystość odsłonięcia pomnika Ofiar II Wojny Światowej w Oleszycach
          • Uroczystość odsłonięcia pomnika Ofiar II Wojny Światowej w Oleszycach

          • W sobotę 17 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości odsłonięcia pomnika Ofiar II Wojny Światowej w Oleszycach. Uczniowie klas IV i V pod artystyczną opieką Pani Renaty Skoczylas przygotowali przedstawienie pod tytułem "Historia skazana na zapomnienie".

        • 83. rocznica Bitwy pod Oleszycami
          • 83. rocznica Bitwy pod Oleszycami

          • „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”

                                                                                                                      Św. Jan Paweł II

                        W dniu 16 września 2022 r. uczniowie z klas: IV-VIII uczestniczyli w  obchodach 83. rocznicy „Bitwy pod Oleszycami” przy pomniku gen. Józefa Kustronia na Horaju. Uroczystość patriotyczno-religijna rozpoczęła się od  mszy świętej polowej koncelebrowanej przez ks. Marka Małysa. Młodzież z uwagą wysłuchała okolicznościowego Słowa Bożego. Podczas sprawowanej mszy świętej uczennice z kl. VIII czytały modlitwę wiernych i wzięły udział w procesji z darami. Dzieci ze skupieniem wysłuchały okolicznościowych przemówień na temat bohaterstwa gen. Józefa Kustronia oraz uczestniczyły w apelu poległych. Niewątpliwie udział naszych uczniów w tak wielkiej uroczystości patriotycznej był dla nich żywą lekcją historii. To doniosłe wydarzenie pozostawi niezatarty ślad w życiu ich młodych serc, a wzniecona iskra patriotyzmu zostanie przekazana kolejnym pokoleniom  Polaków.

        • EKOfestiwal - Wspólnie dla Klimatu
          • EKOfestiwal - Wspólnie dla Klimatu

          • W piątek 16 września uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami uczestniczyli w kolejnej edycji EKOfestiwalu organizowanego przez Powiat Lubaczów oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne Roztocze Wschodnie. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w warsztatach, konkursach oraz zabawach animacyjnych. Tradycyjnie nasi mali ekolodzy wymienili   odpady selektywne na sadzonki drzew leśnych. Ponadto obejrzeli bardzo wymowny spektakl „Ekonolulu”. Gościem specjalnym EKOfestiwalu była pochodząca z Tomaszowa Lubelskiego ambasadorka Roztocza i ekomody Dorota Gardias znana dziennikarka i prezenterka pogody. Uczniowie doznali wiele wrażeń i zadeklarowali się, że bardzo chętnie będą brać udział w takich lekcjach w terenie.

        • 29. Akcja Sprzątania Świata w naszej szkole
          • 29. Akcja Sprzątania Świata w naszej szkole

          • Uczniowie klasy drugiej i trzeciej w dniu 15 września 2022 roku wzięli udział w 29. Akcji Sprzątania Świata. Akcja była okazją do tego, aby zakomunikować mieszkańcom Zalesia uczniowski manifest nie śmiecenia. W tym roku Sprzątanie świata odbyło się pod hasłem ,,Wszystkie śmieci są nasze”. Uczniowie, po wcześniejszym przygotowaniu i zaplanowaniu akcji, posprzątali teren wokół Świetlicy Wiejskiej i drogę do szkoły. Całe przedsięwzięcie przebiegło zgodnie z planem i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zebrane śmieci zostały zabezpieczone a udział uczniów w akcji miał wymiar edukacyjny i była to okazja do promowania działań proekologicznych w środowisku lokalnym.

        • Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych w naszej szkole
          • Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych w naszej szkole

          • Uczniowie klas starszych ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu podczas Tygodnia dla Profilaktyki wysłuchali prelekcji przeprowadzonej przez przedstawicielkę PSSE w Lubaczowie. Usłyszeli informacje o przebiegu i powikłaniach po przebyciu niektórych chorób zakaźnych oraz o sposobach unikania zakażenia. Zapoznali się także z historią szczepień, rodzajem szczepionek oraz jak działają szczepionki. Młodzież dowiedziała się też m.in., dlaczego warto się szczepić, co to jest odporność zbiorowiskowa?

        • Dziecięcy Uniwersytet Techniczny
          • Dziecięcy Uniwersytet Techniczny

          • Już 19 września o godz. 10:00  rusza rejestracja na nowy, zimowy semestr 2022-23 Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowanego przez Fundacje Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

            Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat (lub 8-12 lat dla DUT Jasło). Zapisy prowadzone są na Rzeszów (osoby z całego woj. podkarpackiego), Mielec (osoby z powiatu mieleckiego), Dębice (osoby z powiatu dębickiego), Jasło (osoby z powiatu jasielskiego) oraz Ustrzyki Dolne (osoby z gminy Ustrzyki Dolne).

            Zapisy prowadzone są online, rozpoczną się 19 września o godzinie 10.00 i potrwają do 26 września (włącznie). 

            Już dzisiaj zapraszamy na naszą stronę https://dolina-wiedzy.pl/dut/uczelnia/rejestracja/, na której dokładnie opisujemy sposób rejestracji oraz na nasz profil Facebook'a - Dziecięcy Uniwersytet Techniczny.

        • Narodowe Czytanie w naszej szkole
          • Narodowe Czytanie w naszej szkole

          • 2 września 2022 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu  z klas: IV-VIII wzięli udział w  Narodowym Czytaniu Ballad i romansów  Adama Mickiewicza. Akcja została zorganizowana   po raz pierwszy  w naszej szkole i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Warto nadmienić, że rok 2022 został ogłoszony Rokiem Romantyzmu Polskiego, ponieważ dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady  i romanse Adama Mickiewicza. Mickiewiczowski zbiór poezji  zapoczątkował w Polsce romantyzm. Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.                                                                                           

            Dziękujemy uczniom za udział w Narodowym Czytaniu w naszej szkole i zapraszamy do udziału w akcji już za rok.

        • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023
          • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

          • Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi, który zgromadził w nas nowe pokłady energii oraz siły do nauki i pracy.

            Dzięki temu 1 września 2022 r. mogliśmy spokojnie i radośnie rozpocząć nowy rok szkolny.

            Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczęli naukę, życzymy pozytywnej energii, radości z odkrywania świata, powodzenia i sukcesów w nauce. Niech szkoła będzie dla nas wszystkich miejscem wszechstronnego rozwoju, źródłem wiedzy oraz przyjaznym i bezpiecznym środowiskiem.

            Powodzenia w nowym roku szkolnym 2022/2023.

        • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

          • Zapraszamy uczniów i rodziców na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

            Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego:

            • 7.50 - zbiórka wszystkich uczniów na placu szkolnym oraz przejście pod opieką nauczycieli wychowawców do kościoła parafialnego,
            • 8.00 - msza święta w intencji dzieci i młodzieży, ich rodziców oraz nauczycieli,
            •  8.45 - przejście dzieci i młodzieży pod opieką wychowawców do szkoły,
            • 9.00 - krótkie spotkanie ogólne uczniów, rodziców z dyrektorem szkoły (w salce gimnastycznej),
            • 9.15 -  spotkanie dzieci i młodzieży z wychowawcami w klasach (podanie planu zajęć, zapoznanie z procedurami bezpieczeństwa mającymi na celu zapobieganie i przeciwdziałanie koronawirusowi, sprawy organizacyjne),
            • około 10.00 - odwóz dzieci po zakończeniu spotkań z wychowawcami.

               
              Dowóz dzieci i młodzieży do szkoły i ze szkoły odbywać się będzie identycznie jak w poprzednim roku szkolnym.

               Kochani Uczniowie – życzymy Wam powodzenia w nowym roku szkolnym i wielu radości i sukcesów!

               
            • dyrektor SP w Zalesiu
              Beata Goraj

             

        • WSPIERAJ AKCJĘ "SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW"!
          • WSPIERAJ AKCJĘ "SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW"!

          • Nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoły pełne talentów”.

            Talenciaki będą wydawane w okresie trwania akcji we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo.

            Talenciaki będzie można aktywować na stronie lidl.pl/Szkoly, wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR i przypisać je do jednej z zarejestrowanych tam szkół.
            Być może część osób będzie chciała przekazać Talenciaki w tradycyjnej formie, stąd też w szkole będą dostępne specjalne pudełka (w sekretariacie, przy głównym wejściu do szkoły oraz przy wejściu do oddziału przedszkolnego), które pomogą w ich zbieraniu.

            Akcja trwa do 18.12.2022 r.
            Zapraszamy do wzięcia udziału!

             

        • Zmarł Emil Bis emerytowany nauczyciel naszej szkoły
          • Zmarł Emil Bis emerytowany nauczyciel naszej szkoły

          • Ze smutkiem informujemy, że zmarł wieloletni, już emerytowany nauczyciel Szkoły Podstawowej w Zalesiu.

            Śp. Emil Bis urodził się 13 maja 1954 roku w Zalesiu. Do szkoły podstawowej uczęszczał w tejże miejscowości, a następnie kontynuował naukę w Technikum Przemysłu Spożywczego w Jarosławiu. Po zdaniu egzaminu dojrzałości uczył się w Studium Nauczycielskim w Tarnowie na kierunku pedagogika opiekuńcza i wychowanie techniczne. We wrześniu 1975 roku podjął pracę w charakterze nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 1 w Czarnej Górze w gminie Bukowina Tatrzańska. W latach 1977-1979 odbywał zasadniczą służbę wojskową, a po jej odbyciu wrócił do pracy w szkole. Od 1 września 1983 roku do czasu przejścia na emeryturę czyli 31 sierpnia 2004 roku pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Zalesiu. 2 sierpnia 2022 roku przegrał walkę z chorobą nowotworową i odszedł na wieczną lekcję.

            Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy współczucia.

                                                                                             Dyrekcja, Rada Pedagogiczna

                                                                                                  oraz cała społeczność

                                                                                           Szkoły Podstawowej w Zalesiu

        • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
          • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

          • W piątek 24 czerwca nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów dzień – zakończenie roku szkolnego. Zgodnie z tradycją, dzień ten rozpoczął się od uroczystej mszy świętej w kościele w Zalesiu. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyła się część oficjalna oraz artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VII i VIII.

            Najpierw pani dyrektor Beata Goraj dokonała podsumowania minionego roku szkolnego oraz wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych, wzorową frekwencję oraz pracę w Samorządzie Uczniowskim. Rodzice uczniów otrzymali listy gratulacyjne oraz podziękowania za owocną współpracę ze szkołą.

            Następnie uczniowie klas VII i VIII zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pod hasłem: „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie…”, który stanowił również pożegnanie absolwentów klasy VIII, którzy ukończyli naszą szkołę i będą kontynuować edukację w szkole średniej.

            Dla wszystkich uczniów zakończenie roku szkolnego jest bardzo ważnym wydarzeniem. Dla dzieci z zerówki, uczniów klasy III oraz absolwentów szkoły, jest to szczególny dzień, ponieważ oznacza zakończenie pewnego etapu i wkroczenie do nowego rozdziału ich szkolnego życia.

                        Wszystkim naszym uczniom życzymy, aby wakacje były bezpieczne, aktywne, spędzone w gronie rodziny i przyjaciół. Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu pełni sił do wytrwałej pracy i podejmowania nowych wyzwań!