• I Dzień Wiosny 2022

          • W dniu 21 marca tradycyjnie w naszej szkole odbyło się powitanie wiosny. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach związanych z rozpoznawaniem zwiastunów wiosny. Samorząd Uczniowski przeprowadził dwa konkursy: konkurs na przebranie wiosenne „Zwiastuny wiosny”, w którym przedstawiciele klas przebierali się za wybrane oznaki wiosny oraz konkurs na „Klasową Gazetkę z okazji I Dnia Wiosny”.

            Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:

            Konkurs „Zwiastuny wiosny”

            Kategoria klas 0-III

            - I miejsce: klasa III

            - II miejsce klasa II i I

            - III miejsce klasa 0

            Kategoria klas IV-VIII

            - I miejsce klasa VIII

            - II miejsce klasa IV i VII

            - III miejsce klasa V i VI

            Uczniowie otrzymają dyplomy oraz jako nagrodę za I miejsce wybrany dzień bez pytania.

            Konkurs na „Klasową Gazetkę z okazji I Dnia Wiosny”:

            Kategoria klas 0-III

            - I miejsce: klasa III i II z I

            - II miejsce klasa 0

            Kategoria klas IV-VIII

            - I miejsce klasa VIII i VII

            - wyróżnienia: klasy: VI, V i VI

            Klasy, które zdobyły I miejsce, w ramach nagrody otrzymają dofinansowanie do wycieczki szkolnej.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości oraz zaangażowania.

            Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

        • "Dzień bez plecaka" 21.03.2022
          • "Dzień bez plecaka" 21.03.2022

          • Z okazji 21 marca, czyli I Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski organizuje „No backpack day” czyli „Dzień bez plecaka”, który polega na tym, aby w tym dniu przynieść książki i przybory szkolne z wykorzystaniem innych rzeczy, które pomieszczą ekwipunek ucznia zamiast plecaka. Akcję „Dzień bez plecaka” łączymy z wolontariatem „Pomoc dla Ukrainy”, dlatego prosimy, aby każdy do zastępczego plecaka dodał jeden produkt w ramach zbiórki niezbędnych artykułów dla uchodźców z Ukrainy.

            Pod uwagę należy wziąć mobilność wybranego zamiennika plecaka. Ważna jest tutaj kreatywność i pomysłowość a także oryginalność. Osoby, które włączą się w akcję „Dzień bez plecaka” nie będą pytane w dniu 21.03.2022 r.

            Samorząd Uczniowski serdecznie zachęca do udziału w akcji!

            Zdjęcia z akcji "Dzień bez plecaka" można obejrzeć w galerii.

          • Wsparcie dziecka w obliczu wojny na Ukrainie

          • Wielu z nas w ostatnim czasie trudno jest poradzić sobie z własnymi emocjami związanymi z inwazją rosyjską w Ukrainie. Trudno nam zrozumieć tę sytuację, pogodzić się z kolejnym czasem pełnym niepokoju i niepewności. Pandemia bardzo wyraźnie uderzyła w nasze poczucie bezpieczeństwa, nie spodziewaliśmy się kolejnych tak potężnych wyzwań. Zmagamy się w związku z tym z pytaniem, czy nasze dzieci powinny poznać prawdę o wojnie, czy podejmować z nimi rozmowy dotyczące inwazji, a jeśli tak, jak sobie z tym poradzić, skoro sami z trudem potrafimy poradzić sobie z napięciem, które nam – rodzicom towarzyszy?

        • Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023
          • Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalesiu  informuje o terminach rekrutacji do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023.

             

            Karty zgłoszenia dziecka i deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego będą dostępne do pobrania w sekretariacie szkoły w godz. 7.30 – 14.00. oraz na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce REKRUTACJA

            Rodzice dzieci uczęszczających w bieżącym roku szkolnym do oddziału przedszkolnego wypełniają deklarację o kontynuacji wychowania przedszkolnego w terminie od 9 marca 2022 r. do 21 marca 2022 r.  

            Rodzice dzieci, które nie są objęte wychowaniem przedszkolnym w bieżącym roku szkolnym wypełniają kartę zgłoszenia w terminie od 23 marca 2022 r. do 31 marca 2022 r.   

            Rodzice dzieci, które będą uczęszczały do klasy pierwszej składają deklarację przyjęcia dziecka do klasy pierwszej w terminie od 4 marca 2022 r. do 25 marca 2022 r.  

            Wypełnione deklaracje należy złożyć w sekretariacie szkoły.  

             

            Na wszystkich dokumentach rekrutacyjnych wymagane są podpisy obydwojga rodziców/prawnych opiekunów.

        • Na pomoc UKRAINIE!
          • Na pomoc UKRAINIE!

          • Szkoła Podstawowa w Zalesiu we współpracy z Sołtysem Wsi Zalesie oraz Kołem Gospodyń Wiejskich „Stokrotka” w Zalesiu organizują zbiórkę potrzebnych rzeczy dla uchodźców z objętej wojną Ukrainy.

            Potrzebne są:

            • żywność: żywność do konsumpcji na granicy (woda, soki, soczki, dania instant, herbata, kawa, konserwy, pakowane gotowe kanapki i wszelkie produkty, które można łatwo spożyć bezpośrednio po otwarciu, wędliny pakowane, sery, kaszki dla dzieci, słoiczki dla dzieci typu musy owocowe), oraz żywność długoterminowa (makarony, mleko, kasze, ryż, itp.),
            • śpiwory, koce, poduszki, pościel, ręczniki,
            • środki higieny (pampersy, chusteczki nawilżane, kremy na odparzenia pieluszkowe, podpaski,  papier toaletowy, ręczniki papierowe, mydło, szczotki do włosów, grzebienie, szampony itp.)
            • środki medyczne (leki przeciwbólowe, opatrunki, bandaże, środki do dezynfekcji itd.)
            • zabawki i artykuły dla dzieci (nowe),
            • kubeczki termiczne, naczynia jednorazowe.

            Dary można przekazywać do Szkoły Podstawowej w Zalesiu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. Istnieje również możliwość przekazania produktów w godzinach popołudniowych po uprzednim skontaktowaniu się z dyrektorem Szkoły Podstawowej w Zalesiu.

            Potrzebne rzeczy mogą przekazywać zarówno uczniowie, rodzice, jak i inne osoby prywatne czy przedstawiciele zakładów pracy.

            Zebrane rzeczy zostaną przekazane do miejsc, gdzie uzyskają schronienie i pomoc obywatele Ukrainy.

            Serdecznie zachęcamy do włączenia się do akcji!

        • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

            8 lutego 2022 r.

             

            W dniu 9 lutego 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy  „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Zajęcia edukacyjne  odbyły się w oddziale przedszkolnym i klasach I-III,  prowadzone były przez pedagoga szkolnego. Podczas zajęć dzieci zostały zapoznane z podstawowymi pojęciami związanymi z komputerem, Internetem oraz z zasadami bezpiecznego i efektywnego  korzystania z sieci oraz z zagrożeniami wynikającymi z niewłaściwego korzystania z Internetu.  Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, obejrzeli bajki edukacyjne „ Mój przyjaciel Necio” oraz „Internet – Komputeromania”.  Na koniec zajęć wykonaliśmy emblematy „Dzień Bezpiecznego Internetu” oraz tematyczne karty pracy.

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

        • Konkurs literacki na temat niepełnosprawności "Są gdzieś okna, które płoną cały czas"
          • Konkurs literacki na temat niepełnosprawności "Są gdzieś okna, które płoną cały czas"

          • Zapraszamy do udziału młodzieży w V edycji konkursu literackiego na temat niepełnosprawności "Są gdzieś okna, które płoną cały czas" połączonego z programem edukacyjnym na rzecz integracji społecznej (rok szkolny 2021/2022).

            Celem projektu jest uwrażliwianie społeczeństwa na problemy ludzi niepełnosprawnych oraz ich relacje z osobami pełnosprawnymi.

            Konkurs literacki jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz podstawowych (7 i 8 klasy). Ujęty w wykazie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie może być wpisany na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej jako szczególne osiągnięcia brane pod uwagę w procesie rekrutacji. Praca może mieć formę eseju, pamiętnika, reportażu lub opowiadania.

            Prace należy wysyłać wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej (wraz z wymaganymi załącznikami) do 8 marca 2022r.

            Organizatorami konkursu są: II LO im prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu oraz absolwent szkoły Krzysztof Gudzelak. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej z siedzibą w Warszawie. Współorganizatorami są również: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz Przemyska Biblioteka Publiczna im. I. Krasickiego.

            Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo na stronie szkoły: 

            http://lo2przemysl.edu.pl/a,140,konkurs-literacki-sa-gdzies-okna-ktore-plona-caly-czas

            Ewentualne pytania proszę przesyłać na adres: konkurs_okna2lo@wp.pl

            Z poważaniem główny koordynator V edycji Podkarpackiego konkursu literackiego ,,Są gdzieś okna, które płoną cały czas,, 

            Krzysztof Gudzelak 


        • Konkurs Mistrz Matematyki
          • Konkurs Mistrz Matematyki

          • Zapraszamy uczestnictwa w konkursie Mistrz Matematyki! Będzie on rozgrywany w nowym serwisie edukacyjnym Mathematics.live, czyli matematycznej odsłonie Dyktanda.pl.

            Konkurs skierowany jest do uczniów na wszystkich etapach szkolnej edukacji oraz do studentów i osób dorosłych. Organizatorzy przygotowali zagadnienia o zróżnicowanym poziomie trudności. Udział w konkursie jest w pełni bezpłatny!

            Do rywalizacji o tytuł Mistrza Matematyki można dołączyć TUTAJ.

            Konkurs rozgrywany jest w dniach 21.01-27.03.2022 r.

            Na najlepszych uczestników czekają cenne nagrody rzeczowe! Z góry wiadomo również, ile punktów należy zgromadzić, aby zapewnić sobie odebranie jednej z nagród gwarantowanych. 

            Serdecznie zachęcamy do udziału i trzymamy kciuki za zdobycie wymarzonych nagród!

            https://mathematics.live/pl/konkurs/mistrz-matematyki

          • Powrót uczniów do nauki stacjonarnej od 10 stycznia 2022 r. Informacje MEiN

          • Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

            Bezpieczny powrót do nauki w trybie stacjonarnym 

            Zapewnienie bezpieczeństwa – przy optymalnych warunkach nauki – oraz dbałość o zdrowie, w tym zdrowie psychiczne, to priorytetowe cele zarówno Ministra Edukacji i Nauki, jak i całego środowiska oświatowego. Aby nauka w trybie stacjonarnym, mimo stanu epidemii, trwała jak najdłużej, zachęcamy i rekomendujemy, aby we wszystkich szkołach i placówkach zintensyfikowano działania w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego. Są one niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa nauczycieli, uczniów i ich rodzin. 

            Istotny wpływ na spowolnienie rozprzestrzeniania się choroby spowodowanej kolejnymi mutacjami koronawirusa ma:

            • przestrzeganie aktualnych przepisów prawa dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów; 
            • stosowanie się do Wytycznych MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych; 
            • aktualizacja i upowszechnienie wśród uczniów i rodziców wewnętrznego regulaminu lub procedur funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, z uwzględnieniem specyfiki placówki, w tym realizacji zajęć pozalekcyjnych.

            Przypominamy, że należy zapewnić taką organizację pracy szkoły, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych, a także ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. Dyrektor szkoły powinien wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu, a uczniowie powinni ten obowiązek respektować. W najbliższym czasie kolejny raz szkoły zostaną zaopatrzone w środki ochrony indywidualnej. 

            Obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej został uregulowany w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.   

            Zalecamy korzystanie z obowiązujących rekomendacji dotyczących bezpieczeństwa i przypominamy o kontynuowaniu upowszechniania informacji o szczepieniach (zarówno dla pracowników szkół, jak i uczniów) jako najbardziej skutecznej formie przeciwdziałania COVID-19. Działania o charakterze edukacyjnym dotyczące promowania zdrowia, aktywności fizycznej i roli szczepień w codziennym życiu powinny być obecnie stałym elementem pracy szkoły. 

             

            Ferie zimowe w roku szkolnym 2021/2022

            Bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022. Jako pierwsi, już 17 stycznia, odpoczynek rozpoczną uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Z kolei ostatnia tura ferii rozpocznie się 14 lutego i obejmie dzieci i młodzież z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego. 

            Kalendarz ferii zimowych: 

            • 17-30 stycznia 2022 r.

            województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

            • 24 stycznia – 6 lutego 2022 r.  

            województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

            • 31 stycznia – 13 lutego 2022 r. 

            województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

            • 14-27 lutego 2022 r. 

            województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

             Źródło:  MEiN

        • Wyniki szkolnego konkursu „Świąteczne Impresje Biblioteczne”
          • Wyniki szkolnego konkursu „Świąteczne Impresje Biblioteczne”

          • W dniu 20 grudnia 2021 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs „Świąteczne Impresje Biblioteczne”.  Celem konkursu było: rozwijanie dziecięcej twórczości, rozbudzanie tradycjami bożonarodzeniowymi oraz rozbudzanie wrażliwości estetycznej.                                                                   W powyższym konkursie wzięli udział uczniowie: Emilia Pukas- kl. III;   Martyna Sopel- kl. III;  Mateusz Balawender- kl. IV; Swen Kuras- kl. IV; Filip Ciurko- kl. IV; Dawid Sawkiewicz- kl. IV;                      Amelia Stec- kl. IV; Wojciech Petranik- kl. V; Maria Kolasa –kl. VII; Sara Matyaszek- kl. VII;                       Patrycja Puk- kl. VII; Gabriel Malach – kl. VIII; Aleksandra Brudniak- kl. VIII; Patryk Balawender- kl. VIII.

            Jury w składzie: pani Beata Goraj- przewodnicząca, ks. Marek Małys, pani Barbara Wołoszyn oceniła wszystkie prace konkursowe (szopki bożonarodzeniowe i utwory literackie) oraz postanowiła przyznać następujące miejsca :

            Konkurs  „Szopka bożonarodzeniowa”

            Kategoria kl. 0-III

            I-miejsce- Emilia Pukas- kl. III

            II- miejsce- Martyna Sopel- kl. III

            Kategoria kl. IV-VIII

            I- miejsce- Dawid Sawkiewicz- kl. IV

            II- miejsce- Mateusz Balawender- kl. IV

            III –miejsce- Filip Ciurko- kl. IV

            Wyróżnienie: 

            Amelia Stec- kl. IV

            Wojciech Petranik- kl. V

            Swen Kuras- kl. IV.

             

            Konkurs literacki o tematyce wigilijnej/bożonarodzeniowej

            Kategoria kl. 0-III

            I- miejsce- Emilia Pukas- kl. III

            Kategoria kl. IV- VIII

            I- miejsce- Maria Kolasa- kl. VII

            II- miejsce- Gabriel Malach – kl. VIII

            III- miejsce- Sara Matyaszek- kl. VII

            Wyróżnienie:

            Patrycja Puk- kl. VII

            Patryk Balawender- kl. VIII

            Aleksandra Brudniak- kl. VIII

             

        • Odznaczenia w XII edycji programu „Talent Powiatu Lubaczowskiego”
          • Odznaczenia w XII edycji programu „Talent Powiatu Lubaczowskiego”

          • Uczniowie naszej szkoły otrzymali odznaczenia w XII edycji programu Talent Powiatu Lubaczowskiego. Głównym celem programu jest docenianie i promowanie osiągnięć uczniów ze szkół z terenu powiatu lubaczowskiego.

            W kategorii indywidualnej nominacje otrzymali:

             

            Patryk Balawender - Brązowy Talent w Kategorii Artysta, Brązowy Talent w Kategorii Naukowiec

            Maria Kierzynkowska – Brązowy Talent w Kategorii Naukowiec

            Aleksandra Brudniak - Brązowy Talent w Kategorii Artysta oraz Srebrny Talent w Kategorii Naukowiec

            Fabian Stachów - Brązowy Talent w Kategorii Artysta, Srebrny Talent w Kategorii Naukowiec, Srebrny Talent w Kategorii Sportowiec

            Gabriel Malach -  Brązowy Talent w Kategorii Artysta, Srebrny Talent w Kategorii Naukowiec

            Weronika Sopel - Srebrny Talent w Kategorii Artysta oraz Brązowy Talent w Kategorii Sportowiec

            Emilia Pukas - Srebrny Talent w Kategorii Artysta, Brązowy Talent w Kategorii Naukowiec, Brązowy Talent w Kategorii Sportowiec

            Patrycja Puk - Brązowy Talent w Kategorii Naukowiec

             

            Pani Renata Skoczylas otrzymała tytuł Mecenas Talentu

             

            Gratulujemy Wszystkim Nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

          • Jasełka 2021

          • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie najmłodszych klas 0-III przygotowali jasełka.

          • Kolędowanie klas IV-VIII

          • Tradycją w naszej szkole stało się wspólne kolędowanie, dlatego również w tym roku odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów klas IV-VIII. Dzieci zaśpiewały swoje ulubione polskie kolędy.

        • Szlachetna Paczka 2021
          • Szlachetna Paczka 2021

          • "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - św. Jan Paweł II.

            W tym roku nasza szkoła przystąpiła do programu Szlachetna Paczka - Szlachetna Paczka Lubaczów. Dziękujemy z całego serca wszystkim darczyńcom z naszej szkoły za udział w tej akcji charytatywnej.  Warto pomagać! Pomagajmy! Dzięki temu możemy być lepsi...świat staje się lepszy...