• Święty Mikołaj - biskup o miłosiernym sercu

• KONKURS

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2022 dla rodzin z dziećmi oraz uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych

Szanowni Państwo, zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Święty Mikołaj - biskup o miłosiernym sercu".

Nagrody zostaną rozdane w trzech kategoriach wiekowych

1. rodziny dzieci w wieku przedszkolnym;

2. uczniowie szkół podstawowych w wieku klasy I-III;

3. uczniowie szkół podstawowych w wieku klasy IV-VIII.

W każdej kategorii:

I nagroda - 2000 pln,

II nagroda - 1000 pln,

III nagroda - 500 pln.

O KONKURSIE:

1. Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, techniką zgodną z regulaminem, której tematem jest „Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu”.

2. Zdjęcie (dobrej jakości) prezentujące pracę należy nadesłać w terminie do 27 października 2022 r. wypełniając elektroniczny formularz na stronie internetowej: www.konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl

3. Organizator do dnia 13 listopada 2022 r. wyłoni w każdej kategorii prace, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu oceny prac konkursowych. Uczestnicy zostaną niezwłocznie powiadomieni o zakwalifikowaniu pracy do drugiego etapu i zobowiązani do przesłania oryginału pracy w nieprzekraczalnym terminie 22 listopada 2022 r. do sekretariatu konkursu: Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, ul. Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin.

4. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 6 grudnia 2022 r. (godz. 15.00) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

• Dzień Białej Laski w Lubaczowie

• "Miłość jest najwyższym sensem istnienia.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko. Kocha się za nic."

Ks. Jan Twardowski

W dniu 6 października 2022 r.  na zaproszenie Pana Zygmunta Florczaka z Polskiego Związku Niewidomych Koło Lubaczów uczniowie z naszej szkoły wystąpili w programie artystycznym dla osób niewidomych i niedowidzących w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. W pięknej formie recytacji, przeplatanych piosenkami, młodzież nadała wyjątkowy klimat dzisiejszej uroczystości. Międzynarodowy Dzień Niewidomych zwany także Międzynarodowym Dniem Białej Laski przypomina nam o codziennych problemach osób z dysfunkcjami wzroku i ma również charakter edukacyjny. Wszystkim osobom z niepełnosprawnością narządu wzroku składamy najserdeczniejsze życzenia i życzymy nadziei, by nigdy nie wątpili w to, że mogą realizować swoje marzenia.

Wystąpienie można obejrzeć pod adresem:

• Szkolny konkurs plastyczny

• „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

Szkolny konkurs plastyczny

„Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

I. Organizator

Szkoła Podstawowa w Zalesiu

II. Data i miejsce konkursu

17 października 2022 r. (poniedziałek), Szkoła Podstawowa w Zalesiu, rok szkolny 2022/2023

III. Rozstrzygnięcie konkursu:  19 października 2022r. (środa)

IV. Cele konkursu:

-popularyzacja wiedzy o życiu i świętości Jana Pawła II

-propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania i kształcenia

- kształtowanie wrażliwości artystycznej, wyrażanie własnych przeżyć  środkami plastycznymi

V. Zasady uczestnictwa

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z klas: I- III oraz IV-VIII

Uczniowie wykonują ilustrację w oparciu o wybrane hasła:

Kl. I- III                                                                                                                                                                        Jan Paweł II- człowiek modlitwy                                                                                                                        Jan Paweł II- Patron rodziny

Kl.IV-VIII
            Jan Paweł II- Świętymi bądźcie                                                                                                                            Jan Paweł II- „Wstańcie, chodźmy!”

Wymagania: blok techniczny A4  lub A3, technika dowolna (farby, kredki, pastele, kolaż, wyklejanka, szkic)

VI. Kryteria oceny pracy plastycznej

W  ocenie będzie brana pod uwagę: pomysłowość, kreatywność, samodzielność wykonanej pracy, estetyka.

VII. Nagrody

Nagrody rzeczowe otrzymają zwycięzcy za I, II, III miejsce oraz prace wyróżnione. Nagrody będą rozdane w terminie ustalonym przez dyrektora szkoły.

• Wycieczka do Przemyśla

• 29 września klasy IV- VIII uczestniczyły w wycieczce do Przemyśla. Celem wyjazdu była wizyta w jednostce wojskowej, która w tym dniu organizowała Dzień Otwartych Koszar. Przedsięwzięcie jak co roku odbyło się z okazji uroczystych obchodów święta 5. batalionu strzelców podhalańskich. Wspólne wyjście było okazją do poznania codziennego życia i służby wojskowej, a także sprzętu i uzbrojenia wojskowego. Dodatkową atrakcją była możliwość skosztowania pysznej wojskowej grochówki.   Końcowym punktem programu była projekcja filmu "Za duży na bajki" w kinie Helios.

Pod koniec dnia wróciliśmy do Zalesia pełni niezapomnianych wrażeń.